SEO için backlink nedir ?

Bir site için backlink, sizden daha bilgili, daha tanınmış veya daha popüler bir insanın size referans olması gibidir. Sitelerimizde bizlere benzer. Daha popüler bir siteden backlink alarak bir çok referans ile odak noktası haline geliriz. Seo yapmak için backlink inşaasını dikkatli ve bilinçli olarak yapmalıyız ve her siteden backlink almanın yararlı olur mantığını kafamızdan çıkarmalıyız. Her yerde adınızı duyurmak bazen iyi değildir.

Anahtar Kelime Backlink

Backlinkleri alırken bir site size referans olur dedik. Bu referans olma işlemi sırasında link paylaşımları yapılarak referans site olunur. Link paylaşımlarında anahtar kelimeye odaklı şekilde linkler verilmelidir. Mesela odak noktamız, anahtar kelimemiz. Hediyelik eşyalar, linklerimizi hediyelik eşyalar kelimesine verdiğimizde anahtar kelime odaklı backlink almış oluruz. Yani google botları ziyaretler sırasında, hediyelik eşyalar için bizim sitemizi referans göstermiş olunduğunu anlar. Hediyelik eşyalar burada mantığıyla ilerler.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
About WebMaster

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir