WordPress Nedir?

Bir çok kişinin basit olarak gördüğü ve sadece tema düzenleyerek web sitesi oluşturulduğu düşünen bir sistemdir. Ama gerçek bu değildir. WordPress nasıl bir html, php ve asp gibi diller varsa WP de php dili üzerinde oluşturulmuş bir sistemdir. Genel olarak blog yapısı üzerine kullanılan bu sistem tamamen dönüştürülebilir ve genişletilebilir bir yapıdadır. Bunun için bir çok kişi tarafından kolaylıkla kullanılmaktadır. Güçlü bir geliştirici altyapısı olduğu için genel hatalar her zaman geliştiriciler tarafıdan düzeltilmektedir. Sizin takip etmenize bile gerek kalmayacaktır.

Neden WordPress

WP yapısı itibari ile sıfırdan bir çalışma gerektirmez ve en profesyonel şekilde bile kendinize göre düzenlenebilir haldedir. İsterseniz blog isterseniz e ticaret sitesi istersenizde kurumsal bir kimlik yansıması oluşturabilirsiniz. Ve en önemlisi SEO çalışmalarında büyük etkisi bulunur. Seo uzmanı tarafından seo dostu olarak bilinir.

Bu nedenle wordpress tercih edilmelidir.

WordPress Kullananlar sadece web masterlar veya seo uzmanları değildir. Dünya üzerinde bir çok kurumsal ve büyük işletme gerek tüm sitelerini gerek blog tarafını wordpress ile kontrol etmektedir. Bilinçsiz olarak yapılan hiç bir şeyin sonuç vermeyeceği gibi wordpress tasarımları ilk başta anlamayan kişilerinde bu sistemi kötülemeleri pek yadırganamaz tabiki. Çorum web tasarım çalışmlarında her zaman wordpress tercih edilmiştir. Ve her zaman tercih edilecektir.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
About WebMaster

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir