Windows Tabanlı Şifre Kırma Programları

Son zamanlarda çıkan wifi şifre kırma programları bir çok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Bazı kullanıcılar sınırsız internet kullanırken bazılarımız hala kotalı internet kullanmaktadır. Bu kota wifi şifresi kırıldığında çok kolay bir şekilde bitebilmektedir.

Bu durumdan kurtulma yöntemlerini sıralayarak size yardımcı oluyoruz.

Wifi şifre zorluğunu arttırın

Programlar bir çok kombinasyonu deneyerek şifrenizi kırmaktadırlar. Bunu zorlaştırmanın en kolay yolu şifrelerde ?, +, – gibi karakterler kullanmanı büyük küçük haft ve sayı kullanmanız olacaktır. Sonuçta en fazla ayda 1 defa gireceksinizdir. Buna katlanabilirsiniz.

Modem WPS özelliğini kapatın

Wifi modemlerde bağlantıyı kolaylaştırmak için wps özellikleri vardır. Bazı programlar bu wps pinleri kullanarak modeme giriş yapmaktadır. Özelliği kapatmak yararlı olacaktır.

Dumpper programı bu tür açıkları bularak modem şifrenizi kırabilir. Bir çok modem aynı kombinasyonlarda wps ürettiği için wps açık modemlerin çok azında tam güvenlik söz konusudur. Bunun için sürekli şifre değiştirilmesi ve wps özelliğinin kapatılması önerilmektedir.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir. Eğer yararlı ise makale daha geniş araştırmalara ve değerlendirmelere tabi olur.
About WebMaster

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir